Beton architektoniczny
Budowa, architektura konstrukcje betonowe

Ze swiata architektury – OMA wygrywa konkurs na nową szkołę techniczną we Francji

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wejście ze stacji metra – Zdjęcie dzięki uprzejmości OMA OMA została wybrana spośród czterech konkurencyjnych międzynarodowych praktyk architektonicznych w celu zaprojektowania nowej szkoły inżynierskiej École Centrale i jej otoczenia w obszarze badań i innowacji w Saclay, na południowy zachód od Paryża.
Kierowany przez Clémenta Blanchet, dyrektora projektów OMA we Francji, zwycięskiego.
Laboratorium miasta.
Koncepcja kontrastuje liniowość korytarza typowego laboratorium.
Projekt proponuje niskopoziomowy superblok ze szklanym dachem, który zawiera wewnętrzną siatkę otwartego planu, gdzie różne działania mogą wchodzić w interakcje i być pomijane jednocześnie.
Kontynuuj po przerwie, aby dowiedzieć się więcej.
Siatka oferuje swobodę generowania nowej typologii uczenia się, kultywowania współpracy przy zachowaniu stabilnych warunków podstawowej funkcji pedagogicznej szkoły inżynierskiej.
Publiczne przejście przez LabCity – Zdjęcie dzięki uprzejmości OMA Blanchet skomentował:.
Projekt integruje urbanistykę ze szkołą, zastępując jednolite doświadczenie kampusu.
To próba zdefiniowania rzeczywistej estetyki nauki.
ECP jako generator miejskości – Zdjęcie dzięki uprzejmości OMA Przekątna głównej ulicy przechodzi przez siatkę, łącząc się z przyszłą stacją metra w Paryżu na jednym końcu i istniejącą szkołą inżynieryjną Supelec z drugiej.
W centrum projektu forum wznosi się ponad siatką, oferując centralny punkt aktywności dla szkoły.
Platforma ta mieści siłownię, centrum administracyjne i sale lekcyjne dla studentów pierwszego roku, poruszając się w górę iw górę pola.
To.
Stos.
jest pomyślana jako maszyna treningowa oferująca komplementarne warunki dla małych, skomplikowanych przestrzeni w poziomym polu miasta.
lab.
Przegląd ECP zintegrowanego z planem miejskim – Zdjęcie dzięki uprzejmości OMA Projekt został opracowany we współpracy z Bollingerem i Grohmanem, Alto, DHV, DAL i D.
Ici L ..
OMA pracuje obecnie nad kilkoma projektami we Francji, w tym planem głównym dla 50 000 mieszkań w Bordeaux, nową biblioteką w Caen i centrum kongresowym w Tuluzie.
Sekcja przedstawiająca integrację centralnego bloku z widokiem na LabCity – Zdjęcie dzięki uprzejmości OMA Reference: OMA Centralny blok i obszary społeczne – Zdjęcie dzięki uprzejmości OMA
[hasła pokrewne: wszywanie zamka, olx żyrardów, maszyny pakujące ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: kamień elewacyjny olx żyrardów wszywanie zamka