Beton architektoniczny
Budowa, architektura konstrukcje betonowe

Budownictwo wczoraj i dzis : Pike Loop, robot zbudowany w Nowym Jorku

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

29 września w witrynie Storefront for Art and Architecture zainaugurowana zostanie nowa wystawa pokazująca badania przeprowadzone w ciągu ostatnich 3 lat w ETH Zurich przez szwajcarskich architektów Gramazio & Kohler w zakresie pełnowymiarowej cyfrowej obróbki w architekturze przy użyciu robotów przemysłowych.
W tym samym czasie rozpoczną się prace budowlane nad Pike Loop, pierwszym projektem architektonicznym, który zostanie zbudowany na miejscu przez robota przemysłowego w USA.
Znajduje się na ulicy Pike, robot, ROB, będzie działać do czterech tygodni.
W widoku całego społeczeństwa.
zbudować mur z cegły, wysoce rzeźbiarską odpowiedź na specyficzną tożsamość strony.
Ten sam robot niedawno zbudował nagradzaną instalację, Structural Oscillations, na biennale architektury w Wenecji w 2008 roku.
W przypadku instalacji Pętli Pikowej ponad siedem tysięcy cegieł gromadzi się tworząc nieskończoną pętlę, która tka się wzdłuż wyłączonej z ruchu kołowego wyspy.
W zmieniających się rytmach pętla unosi się nad ziemią i przecina się na jej szczytach.
Instalacja została skoordynowana za pośrednictwem miejskiego programu artystycznego Nowego Jorku Departament Transportu.
Więcej zdjęć i wideo po przerwie.
Opracowane w ramach badań prowadzonych przez ETH Zurich Wydział Architektury w Szwajcarii, praca Gramazio & Kohler bada wysoce złożone artefakty architektoniczne, zbudowane przez roboty przemysłowe, zwykle używane do montażu samochodów i wykonywania innych zadań wymagających wysokiej precyzji.
Dokładność, siła i szybkość tych robotów pozwalają im na tworzenie form architektonicznych o niespotykanej złożoności i zawiłości.
Prace Gramazio & Kohler to najnowocześniejsze innowacje w dziedzinie cyfrowej produkcji w architekturze.
Przez wiele lat architekci polegali na cyfrowych procesach produkcyjnych, takich jak frezowanie CNC lub drukowanie 3D, jako narzędzia do formalnych badań w skali modelu.
Po raz pierwszy praca Gramazio & Kohler bada potencjał mobilnych cyfrowych technik wytwarzania, które mogą być wytwarzane w skali 1: na miejscu.
Wystawa w witrynie Storefront Gallery zaprezentuje wyniki prowadzonych przez Gramazio & Kohler badań dotyczących cyfrowej obróbki w architekturze na Wydziale Architektury ETH w Zurychu.
Ten sam robot, ROB, niedawno zbudował wielokrotnie nagradzaną instalację, Structural Oscillations, na biennale architektury w Wenecji w 2008 roku.
Miejsce wystawy: witryna sklepowa dla sztuki i architektury, 97 Kenmare St., NYC Otwarcie wystawy: 30 września, godz.
(Wystawa kończy 14 listopada 2009 r.)
[podobne: zbiornik na deszczówkę podziemny, co to jest pelet, olx świebodzin ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: co to jest pelet olx świebodzin zbiornik na deszczówkę podziemny