Beton architektoniczny
Budowa, architektura konstrukcje betonowe

Budownictwo wczoraj i dzis : Duke-NUS Graduate Medical School / RMJM

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Projekt RMJM zaprojektował Duke-NUS Graduate Medical School (Duke-NUS), pierwszą współpracę tego typu w Singapurze, pomiędzy dwoma najwyższymi uczelniami na świecie.
Duke University w USA i National University of Singapore.
został otwarty wczoraj, 28 września, przez premiera kraju Lee Hsien Loonga.
Nowy budynek szkolny zaprojektowany przez międzynarodowych architektów RMJM znacznie zwiększy liczbę wysoko wykwalifikowanych lekarzy w kraju, demonstrując zaangażowanie Singapuru w stawanie się światowym liderem w dziedzinie opieki zdrowotnej i badań biomedycznych.
Na 26.000 metrów kwadratowych i 11 piętrach, Duke-NUS jest.
Kampusem pionowym.
biura badań mieszkaniowych, mokre i suche laboratoria, sale lekcyjne, sale wykładowe, biblioteka, sale studenckie, kawiarnia i biura administracyjne.
Umieszczenie funkcji i programów budynku miało na celu zbudowanie społeczności akademickiej i promowanie współpracy naukowej.
Więcej opisów i zdjęć po przerwie.
Bicie serca budynku to ośmiopiętrowe szklane centralne atrium, które łączy biblioteki i przestrzenie akademickie na poziomie gruntu z głównymi badaczami na piętrach badawczych powyżej.
Atrium promuje łatwość pionowego krążenia, jednocześnie promując najważniejszy cel: wspieranie współpracy na wszystkich poziomach pomiędzy nauczycielami, głównymi badaczami, kandydatami po doktoracie, technikami badawczymi i studentami.
Studenci i wykładowcy mogą prowadzić swobodną rozmowę w wygodnych miejscach publicznych, jednocześnie podziwiając widoki i przekątne w hierarchii nowej otwartej szkoły medycznej.
Budynek, który uzyskał certyfikat Green Mark, ma na celu utrzymanie komfortowej temperatury w tropikalnym klimacie Singapuru.
Zewnętrzne żaluzje i parasole przeciwsłoneczne chronią wnętrze, a budynek maskuje cieniowane podwórka.
Płytka ceramiczna zastosowana na zewnątrz zawiera dwutlenek tytanu, materiał, który zmniejsza potrzebę intensywnej konserwacji, wytrzymuje pleśń w środowisku tropikalnym i uważa się, że zmniejsza smog i zanieczyszczenia w powietrzu w środowisku miejskim.
Strategicznie zlokalizowany w samym sercu Kampusu General Hospital w Outram, nowy obiekt będzie cieszył się bliską współpracą z singapurskim szpitalem General Hospital, szpitalem uniwersyteckim, który jest związany z Graduate Medical School.
RMJM zaprojektował wcześniej budynki badawcze dla Duke University w Północnej Karolinie, w tym budynek Medical Science Research II (MSRB-II), który uzyskał certyfikat LEED Silver.
Firma realizuje także inne ważne obiekty medyczne i badawcze w Singapurze z projektami obecnie budowanymi w Yong Loo Lin School of Medicine i szpitalem Shoo Teck Puat.
[więcej w: maszyny pakujące, metalpol łódź, tłuczeń cena za tonę ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: kamień elewacyjny metalpol łódź tłuczeń cena za tonę