Beton architektoniczny
Budowa, architektura konstrukcje betonowe

Budownictwo i architektura : Wschodzące krajobrazy / architektura KLab

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Elastyczny projekt mieszanych zastosowań architektury wschodzącej w programie KLab pozwala na zmianę funkcji projektu w miarę rozwoju pór roku.
Projekt jest małym centrum kongresowym na zimowe miesiące i zmienia się, by stać się letnim obozem dla dzieci w drugiej połowie roku.
Projekt znajduje się w Karpenisi, małym miasteczku położonym w centralnym pasie górskim Pintos w kontynentalnej części Grecji, w górskim obszarze o silnej tradycyjnej typologii architektonicznej, z kamiennymi ścianami i zadaszonymi budynkami o minimalnej powierzchni.
Mając na uwadze tę typologię architektoniczną, projekt KLab Architecture ma minimalny wpływ na krajobraz, jednocześnie wdrażając przyjazne dla środowiska strategie.
Analizując istniejący krajobraz, wydaje się, że nowy budynek.
Wynurza się z tej ziemi i staje się nowym krajobrazem.
Dwie tomy (jedna z biurami i małym centrum kongresowym, które można zmienić na pomieszczenia przeznaczone dla obozu, podczas gdy druga mieści restaurację i bar), są oddzielone zakrzywionym, pochyłym elementem, który tworzy dach przejście z jednego budynku do drugiego.
Konstrukcja wykonana jest z odkrytego betonu w celu promowania różnorodności biologicznej na dachu.
.
Główny budynek jest połączony z mniejszymi budynkami satelitarnymi zbudowanymi z drewna z kamienną podstawą wzniesioną z ziemi, która funkcjonuje jako akademiki.
wytłumaczyli architekci.
Ścieżki biegną nad ziemią za pomocą pilota, minimalizując ich wpływ na teren, starając się zachować naturę w jak najmniejszym stopniu.
Projekt obejmuje również basen, który znajduje się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, świętując połączenie budynku z naturą .
Zewnętrzny pokład otacza basen, łącząc go z resztą budynku, zapewniając jednocześnie niezbędne miejsce na letnie obozy.
[przypisy: hobbit pustkowie smauga cda, co to jest pelet, szamba plastikowe ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: co to jest pelet hobbit pustkowie smauga cda szamba plastikowe