Beton architektoniczny
Budowa, architektura konstrukcje betonowe

Architektura: Nowy NYC Zoning / Midtown East

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

42nd Street i Park Avenue, Nowy Jork.
nowojorski burmistrz Bloomberg domaga się zaktualizowanego kodu zagospodarowania przestrzennego na Midtown Manhattan, który wpłynie na bloki wokół Grand Central Terminal i Chrysler Building, a na północ w kierunku hotelu Waldorf-Astoria i Lever House.
Ten nowy kod, zwany Midtown East, zastąpiłby istniejące ograniczenia wysokości budynków i pozwoliłby wieżowcom wznieść się w 70-blokowym obszarze obecnie wyposażonym w starsze budynki o niższym wzroście.
Jeśli Midtown East zostanie zatwierdzony, deweloperzy będą w stanie zbudować dwukrotnie większą powierzchnię, niż jest to dozwolone w obszarze Grand Central, przynosząc około 16 000 pracowników w sąsiedztwie, w którym jest obecnie 230 000 pracowników biurowych.
W tak gęsto zaludnionym rejonie Manhattanu, co będzie miejską implikacją pozwalającą wznosić wysokości budynków poza ich bieżącą regulację wysokości.
Podczas gdy potencjał wzrostu wartości nieruchomości jest siłą napędową dla takiej inicjatywy, czy ta korzyść finansowa przeważy nad wadami nowych napięć, które zostaną nałożone na istniejącą infrastrukturę i funkcjonowanie miasta.
Administracja Bloomberg uważa, że taka inicjatywa jest potrzebna do utrzymania obszaru Grand Central jako jednego z najważniejszych adresów biznesowych .; jednak społeczność nie jest tak szybka, aby wesprzeć tę ideę i traktować tę propozycję jako kolejny przykład ostatnich prób Bloomberga, by uczynić swoją markę w mieście przed upływem lat urzędowania.
Więcej po przerwie.
Oczekuje się, że te nowe przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego pozwolą nowszym budynkom, zgodnie ze zaktualizowanymi normami ochrony środowiska, zastąpić niektóre istniejące konstrukcje i znacznie zwiększyć poziomy FAR.
Plan pozwoliłby właścicielom nabyć prawa do lotów na wysokości nawet 900 stóp na obszarze bezpośrednio otaczającym Grand Central i ponad 700 stóp wokół ulic Lexington i Madison oraz ulic East 39th i East 49th.
Steven Spinola, prezes zarządu Real Estate Board of New York, który reprezentuje właścicieli budynków i deweloperów w mieście, wyjaśnił: Zidentyfikowali fakt, że mamy średnio 73-letnie budynki w większości ważna dzielnica handlowa na świecie i musimy pozwolić na nowy wzrost w dłuższej perspektywie w tym obszarze.
Istnieją pewne ograniczenia dotyczące budowania wyższych.
na przykład projekty wymagałyby uzyskania specjalnego zezwolenia, które byłoby ograniczone do kluczowych miejsc, gdzie deweloperzy byliby następnie zobowiązani do finansowania ulepszeń w obszarach dla pieszych i węzłach przesiadkowych.
Czy istnieje popyt na takie najlepsze nieruchomości.
The Times argumentował, że wieżowce o tak samo renomowanych lokalizacjach, jak na przykład 40-piętrowa wieża biurowa przy 11 Times Square, wciąż nie są wypełnione.
Niektórzy obawiają się, że nowy kod podziału na strefy o tej wielkości po prostu podkopie istniejące plany, takie jak witryna World Trade Center i Hudson Yards na West Side na Manhattanie.
Być może właśnie dlatego ten nowy kod zagospodarowania przestrzennego wejdzie w życie dopiero w 2017 r., Tak aby wyeliminować konkurencję między Downtown lub West Side.
Midtown East Zoning ma jeszcze wiele do zrobienia, zanim zostanie zatwierdzona, łącznie z pełnym przeglądem środowiskowym i procesem zatwierdzania przez Radę Miasta Nowy Jork.
Obecnie zarząd społeczności wyraża zaniepokojenie pilnością tego planu, ponieważ pozostawia wiele pytań i wątpliwości bez odpowiedzi.
Co sądzisz o potencjalnym nowym kodowaniu strefowym.
Będziemy Cię informować na bieżąco o postępach w nadchodzących tygodniach.
Źródła: New York Times; The NYPost; Bloomberg.com; Zdjęcie przez Flickr
[hasła pokrewne: klimatyzator do samodzielnego montażu, materiały budowlane zielona góra, domex częstochowa ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: domex częstochowa klimatyzator do samodzielnego montażu materiały budowlane zielona góra