Beton architektoniczny
Budowa, architektura konstrukcje betonowe

Architektura 21szego wieku : Tarasy Weilburg / ACME

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Rada miasta Weilburg w Niemczech, gęste średniowieczne miasto, zorganizowała konkurs na projekt rozbiórki istniejącej struktury parkingowej.
Projekt tarasu ACME to współczesny spin w typowej barokowej zabudowie tarasowej, która znajduje się w pobliżu Ogrodów Zamkowych Weilburg.
Forma staje się integralną częścią krajobrazu, pozwalając projektowi wtopić się w otaczający kontekst, jednocześnie zachęcając do zamieszkiwania i tworzenia specyficznego miejskiego charakteru w stosunku do niektórych, jeśli chodzi o kontekst miasta.
Ten projekt zdobył pierwszą nagrodę od publiczności głosującej i drugą nagrodę od profesjonalnego jury.
Więcej zdjęć i więcej o projekcie po przerwie.
Propozycja, o wymaganym programie 19 200 mkw., Łączy sprzedaż wielkoformatową z budynkami o wyższej wartości i większym parkingiem.
Trasy pionowe są tworzone w określonych momentach, aby zapewnić spójne wizualne linie widokowe i trasy publiczne między centrum miasta a rzeką.
Obudowa jest rozproszona na całej masie i dostęp jest zapewniony poprzez nowe przejścia dla pieszych i wyciągi z proponowanego krajobrazu publicznego parku; powierzchnie handlowe skierowane są na centrum miasta, aby przyciągnąć przechodniów.
- Tworzenie nowych tras, parków publicznych i mnogości komercyjnych i prywatnych programów zapewnia, że kompleks ma wiele zastosowań, maksymalizując w ten sposób jego wkład w regenerację historycznego rdzenia Weilburga.
wytłumaczyli architekci.
Obwiednia budynku ma strukturę poziomych warstw, które stopniowo zmieniają się w różne formy użytkowania.
Warstwy poziomych żeber kamiennych.
filtrować światło dzienne, zapewnić naturalną wentylację w otwartych przestrzeniach i zapewnić osłonę przeciwsłoneczną dla potrzebnych funkcji.
Zewnętrznie płetwy są używane jako stopnie, donice, ławki i pomieszczenia cyrkulacyjne do tworzenia publicznych szlaków i parków w ramach projektu.
Różnice w grubości, rozstawie i położeniu pozwalają płetwom tworzyć większe otwory, takie jak wejścia, balkony i okna, dzięki czemu mogą wpływać na ogólną estetykę projektu.
Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości ACME Lokalizacja: Weilburg, Niemcy Klient: Miasto Weilburg / Nassauische Heimstätte (Projektstadt) we współpracy z prywatnym inwestorem Funkcje: ok.
6000 mkw.
Powierzchni handlowej, 2000 mkw.
Mieszkaniowej, 1200 mkw.
Praktyki chirurgii / lekarzy i 280 miejsc parkingowych Całkowita powierzchnia GFA: 19 200 mkw.
Koszty projektu: ok.
15-19 mln euro ACME: Julia Cano, Kelvin Chu, Sebastian Drewes, Deena Fakhro, Michael Haller, Daewon Kwak, Friedrich Ludewig, Isabel de la Mora, Andreas Reeg, Teresa Yeh
[podobne: klimatyzator do samodzielnego montażu, przesycanie, zbiornik na deszczówkę podziemny ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: klimatyzator do samodzielnego montażu przesycanie zbiornik na deszczówkę podziemny