Beton architektoniczny
Budowa, architektura konstrukcje betonowe

Nowoczesna architektura : Wulkan Buono / RPBW

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Opierając się na obrzeżach Neapolu, najnowszy Volcano Buono to centrum mieszane, które ma na celu zintegrowanie się z krajobrazem, a nie tylko jego zajęcie.
Centralny plac wulkanu obejmuje przestrzeń o szerokości 150 metrów, na której znajduje się zewnętrzny teatr i targ, a serie koncentrycznych pierścieni stanowią centrum handlowe.
Piano wyjaśniło, że Wulkan jest współczesnym spojrzeniem na grecki rynek, pustką jako miejscem wydarzeń, spotkań, dialogu i gromadzenia ludzi ..
Więcej o wulkanie i więcej zdjęć po przerwie.
Z daleka wulkan naturalnie pasuje do konturów terenu, jednak po bliższym przyjrzeniu się, wulkan staje się nowoczesną wersją tradycyjnego rynku, z tętniącymi życiem rynkami i żywymi aktywnościami, takimi jak centrum handlowe, rozrywka i przestrzenie publiczne, restauracje, hotel, biura i inne udogodnienia.
Forma w kształcie stożka handlowego składa się z blokujących się i obracających się brył, z których każda ma inne nachylenie.
Stoki różnią się wysokością od 25 do 41 metrów i mają ogólną średnicę 320 metrów.
Projekt jest zbudowany z betonu zbrojonego, a następnie dach jest pokryty ponad 2500 roślin, które izolują wnętrza pomieszczeń i pomagają stworzonej przez człowieka strukturze wtopić się w otoczenie.
Dach jest również pokryty szeregiem świetlików wyposażonych w szklane szyby przeciwsłoneczne, aby zredukować energię potrzebną do oświetlenia poprzez filtrowanie w świetle słonecznym.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Renzo Piano Building Warsztat Projekt: Il Vulcano Buono Autor: Renzo Piano Building Warsztat, architekci Lokalizacja: Nola, Włochy Faza pierwsza, 1995-2000 Zespół projektowy: RV Truffelli (Partner odpowiedzialny) D.
Magnano, P.
Brescia, G Bruzzone, M.
Carroll, C.
Friedrichs, S.
Ishida, D.
Piano, M.Palmore, H.Pe.Saranda, CF Shmitz Morkramer, G.
Senofonte, E.
Spicuglia E.
Baglietto Phase Two, 2001-2007 Projekt Zespół: G.
Grandi, D.
Magnano (starszy partner i współpracownik) V.
Tolu, C.
domenici, D.
Hart, O.
de Nooyer, A.
Bouton Struktura: Favero i Mediolan Usługi: Manens Intertecnica Maire Engineering Cost Control : Austin Italia Studio Archemi Fire Prevention: G.Amaro Sadzenie: E.
Trabella Oświetlenie: P.
Castiglioni Zdjęcia: Moreno Maggi RPB
[przypisy: rozstaw łat pod blachodachówkę, szamba plastikowe, olx świebodzin ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: olx świebodzin rozstaw łat pod blachodachówkę szamba plastikowe