Beton architektoniczny
Budowa, architektura konstrukcje betonowe

Kącik architekta – Centrum Lekkiej Atletyki w Jamor / Espaço Cidade Arquitectos

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Espaço Cidade Arquitectos Architekci: Espaço Cidade Arquitectos Lokalizacja: Lizbona, Portugalia Architekt odpowiedzialny za: Jo.
O Silva Vieira Projekt Rok: 2010 Zdjęcia: Dzięki uprzejmości Espaço Cidade Arquitectos + 31 Współpracownicy: Diana António Muralha, Mónica de Freitas, Luís Portela The Center for High Performance Athletics Jamor, dla zawodowych sportowców, został zaplanowany z uwzględnieniem różnych form sportów lekkoatletycznych oraz w celu scentralizowania działań szkoleniowych z wysokim standardem komfortu dla użytkownika.
Program funkcjonalny obejmuje bieżnię prędkości, trasę do skoku w dal, ścieżkę do skoku wzwyż, tor skoku o tyczce, pole do rzutu kulami i rzut dyskiem, a także siłownię do konserwacji i przygotowania fizycznego, komputerowe biuro monitoringu fizycznego, wsparcie społeczne i wsparcie medyczne.
Dzięki uprzejmości Espaço Cidade Arquitectos Budynek został zaszczepiony na wysokości 3.690m2 u podnóża stoku na tarasach o wysokości 50 stóp, a ze względu na jego geologiczne pochodzenie wymusił rygorystyczne wsparcie i konsolidację, co wpłynęło nie tylko na dostęp do budynku , ale także przestrzeń dostępna dla rozwoju budynku.
Dzięki uprzejmości Espaço Cidade Arquitectos Formalny i objętościowy aspekt budynku przekłada się na jego wnętrze i specyficzne warunki narzucone przez różne modalności, w wyniku czego powstają trzy tomy, jedna to objętość wzdłużna, z wysokością 10 metrów otwartą na krajobraz, inna o zmiennej wysokości, która projektuje wnętrze toru wyścigowego, a ostatnie – pudła.
który wypowiada pozostałe dwa i definiuje wejście.
Dzięki uprzejmości Espaço Cidade Arquitectos Materialność powoduje dialog tekstur i kontrast kolorów z różnorodnością budynku, zwiększając jego nieprzezroczystość i przejrzystość.
Dzięki uprzejmości Espaço Cidade Arquitectos Zastosowane materiały były z widocznej cegły licowej, reprezentującej fakturę i kolor wcześniej istniejącej gliniastej gleby, betonu widocznego, wskazującego na strukturę materiału i szkło, pozwalając na przezroczystość i przepuszczalność budynku, w szczególności naturalnego światła .
Dzięki uprzejmości Espaço Cidade Arquitectos Integracja z kompleksem sportowym Jamor zaowocowała serią interwencji opracowanych w ciągu ostatnich 6 lat, obejmujących nie tylko budynki, ale także wyposażone przestrzenie miejskie zapewniające środowisko, które wzmacnia formalne istnienie budynku.
Dzięki uprzejmości Plany Espaço Cidade Arquitectos 02
[przypisy: przesycanie, szamba plastikowe, styropian termo organika cena ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: przesycanie styropian termo organika cena szamba plastikowe