Beton architektoniczny
Budowa, architektura konstrukcje betonowe

Architektura i nowoczesne budownictwo – Pawilon Turcji na Shanghai Expo 2010

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Pawilon Turcji zaprezentował w tym tygodniu swój projekt i jego temat.
The Cradle of Civilization.
został zainspirowany przez jedną z pierwszych znanych osiedli na świecie, powiedział Sencar Ozsoy, komisarz generalny Turcji.
Główna inspiracja na zewnątrz pawilonu wynajętego o powierzchni 2 000 metrów kwadratowych pochodziła także z osiedli zwanych.
Catalhoyuk.
w języku tureckim, które były centrum zaawansowanej kultury w epoce neolitu.
Pawilon wygląda jak niesamowite czerwone i beżowe pudełko z rzeźbą zwierząt, zapraszając odwiedzających do zbadania labirynt marzeń.
Pierwsza część pawilonu zabierze gości w podróż w czasie, aby dowiedzieć się więcej o historycznych pierwszych wydarzeniach Turcji.
Zostanie tutaj przedstawiona mapa wskazująca starożytne miejsca Turcji, pierwsze na świecie zwierciadło i pierwsza na świecie sztuczna zapora.
Wprowadzona zostanie także infrastruktura Stambułu.
W części środkowej, 360-stopniowy film wyświetli sceny z ulic Stambułu, aby odzwierciedlić dumę miasta jako Europejskiej Stolicy Kultury.
Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć przyszłość w ostatniej części, którą reprezentuje symboliczna postać feniksa, mitycznego ptaka, który umiera w płomieniach i odradza się z popiołów, aby uosabiać aspiracje na przyszłość.
[więcej w: maszyny pakujące, naczynie wzbiorcze przeponowe, olx świebodzin ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: kamień elewacyjny naczynie wzbiorcze przeponowe olx świebodzin